Souřadnice pro GPS: N 49° 40' 54.59" E 14° 0' 3.88"


Mapa Poloha Příbrami v České republice
Mapa Schéma příjezdů do Příbrami
Mapa Schéma příjezdů do Příbrami - detail
Mapa Mapa polohy hoteluMěsto Příbram

Příbram patří ke známým historickým královským horním městům. Část města zvaná Březové Hory byla v historii významným místem hornictví a těžby. Příbram se rozkládá na úpatí Brd 60 km jihozápadně od Prahy. Nejstarší písemný doklad o tomto městě pochází z roku 1216. V současné době zde žije téměř čtyřicet tisíc obyvatel.

http://www.pribram-city.cz
http://www.pribram.eu
 

Svatá Hora je postavena v barokním stylu. Tato národní kulturní památka je významným centrem mariánského kultu v Evropě.
Telefon (+420) 318 626 351, internetové stránky:

http://www.svata-hora.cz

Hornické muzeum Příbram patří mezi největší muzea tohoto typu v Evropě. Můžete zde vidět sbírku vytěžených rud, či se projet důlním vláčkem.
Další informace na:

http://www.muzeum-pribram.cz

Aquapark Příbram. Návštěvníkům jsou zde k dispozici plavecký a dětský bazén s chrličem vody, bazénky s vířivkami, dětské brouzdaliště, dva tobogany, sauna a parní lázně. Areál leží cca 200 m od hotelu.
Pro více informací volejte (+420) 318 621 384 nebo navštivte stránky Města Příbram:

http://www.pribram-city.cz

Na stadionu "Na Litavce" můžete sledovat fotbalové zápasy mužstva FK Marila Příbram, hrajícího nejvyšší českou ligu.
Stránky tohoto klubu najdete na:

http://www.fkmarila.cz

Klub Peklo (s diskotékou) se nachází v areálu hotelu.Okolí

Letiště Dlouhá Lhota 10 km od Příbrami nabízí nejen možnost vyhlídkových letů nad městem, ale i tandemových seskoků padákem.

http://www.akpm.cz

Novorenesanční zámeček ve Vysoké u Příbramě byl postaven v roce 1878. Společně s vilou Rusalka a Rusalčiným jezírkem se stal inspirací pro známého českého hudebního skladatele Antonína Dvořáka. Vzdálenost z Příbrami je pouze 7 km.

http://www.antonindvorak.cz

Necelých 15 km od Příbrami najdete zámek Březnice. Původně gotická tvrz byla v 16. stol. přestavěna na renesanční zámek. Součástí areálu je renesanční zahrada a také anglický park o rozloze 20 ha.

http://www.breznice.cz

Dobříšský zámek z poloviny 18. století (rokoko). Rokoková zahradní architektura velmi připomíná atmosféru vídeňského Schönbrunnu. Cesta z Příbrami netrvá ani 15 minut.

http://www.zamekdobris.cz

Zámek Hluboš leží 7 km od Příbrami. Původně středověká tvrz, přestavěná nejprve na pozdně barokní zámek a poté ve stylu pseudorenesance. V roce 1920 byl dokonce letním sídlem prvního československého prezidenta T. G. Masaryka.

http://zamek-hlubos.unas.cz

Zámek Hořovice, stavba ve slohu baroka, avšak s empírovými úpravami, leží 22 km od Příbrami.

http://www.zamek-horovice.cz

Zámek Orlík stál kdysi na skále vysoko nad Vltavou. Nyní však leží jen pár metrů nad hladinou Orlické přehrady, ve vzdálenosti 25 km od Příbrami.

http://www.schwarzenberg.cz

Nahoru
Hotel Belvedere
Legionářů 401, 261 01 Příbram VII, Česká republika
Rezervace, recepce tel./fax: 318 638 337
Kancelář tel./fax: 318 625 223
E-mail: info@belvedere-hotel.cz
Design © 2005-2011 alphastudio